Dorebonbon | Kişiye Özel Ürünler

Bebek Doğum Hazırlıkları


Bebek Doğum Hazırlıkları ve Hediyelikleri

Bebek daha dünyaya gelmeden kendisine yönelik pek çok hazırlık yapılıyor. Doğum odasından, evdeki kendi odasına kadar her ince detay düşünülüyor. Son zamanlarda bebek hazırlığına her bakımdan daha çok önem veriliyor. Babyshower partileri, cinsiyet partileri, doğum odası süslemesi gibi birçok organizasyon ortaya çıkmış durumda.

 

 

Doğum İkramlarına Örnekler

Doğum yaptıktan sonra hastaneye ya da eve gelen misafirler, eş, dost için çeşitli ikramları hazır etmek gerekiyor. İkram için çocuğunuzun cinsiyetine ve ismine göre özel bebek çikolatası tercih edebilirsiniz. Bebek çikolatası yanında bebek magnetleri de kişiye özel siparişle hazırlanan butik kurabiyelerden yaptırabilirsiniz. Kek sepetleri, meyve sepetleri de hem şık hem lezzetli ikram örnekleridir. Ayrıca şeker hamuru ile süslenerek kişisel hale getirilen enfes lokumlar da piyasada hızla yerini almıştır. Bunlardan birkaçını bir arada da tercih edebilirsiniz.

Bebek Doğum Şekerleri

Yıllardır badem şekerler tül içine sarılıp sıradan bir şekilde süslendi ama artık bebek şekeri sektöründe ciddi bir gelişme ve çeşitlenme var. Çocuğun isminin yazıldığı özel şekerler bile yapılabiliyor. Tüp şişe içinde minik drajeler de harika bir şekilde süslenerek bebek doğum şekerleri olarak verilebiliyor.

Bebek Doğum Süslemeleri

Bebeğiniz dünyaya gelmeden kendisi için pek çok süsleme ürünü hazırlatabilirsiniz. Hatta kendiniz evde bile pek çok şey yapabilirsiniz ama bu düşündüğünüz gibi fiyat açısından uygun olmaz. Bu nedenle işi uzmanına bırakmak en doğrusu. Bebeğin doğum bilgilerinin yer aldığı doğum panoları, raflara yerleştirilebilecek isimlikler, duvarı renklendirecek doğum çerçeveleri de süsleme için ideal olacaktır. Bunlara ek olarak doğumdan sonraki ziyaretler için ek süslemeler de yapılabilir.

Bebek Doğum Odası Süsleme

Bebek dünyaya geldikten sonra odayı süslemek için kapıya asılacak bebek kapı süsünden, takı yastığından, isme özel yastık ve nevresim takımından yararlanılabilir. Hatta bebeğe isminin yazılı olduğu şık bir hastane çıkışı hazırlatılabilir. Yine isme özel battaniyeler, örtüler ideal olacaktır. Bebek kapı süsünde ahşap, kokulu taş, pleksi ve keçe gibi alternatifler bulunuyor.

Hastane Odası Süsleme

Doğum hazırlıklarında artık en çok rağbeti hastane odası süsleme görüyor. Organizasyonlar en çok bu şekilde hazırlanıyor. Hastane odası süsleme için hastaneniz ve doktorunuz ile önceden görüşmek ve detayları netleştirmek gerekiyor. Anlaştığınız organizasyon firması doğum gününde odanıza gelip gerekli hazırlıkları yapacaktır.

Hastane odanızda kapı süsü mutlaka yer almalıdır. Bebeğin isminin yer aldığı kapı süsüne ek olarak hoş geldin yazısı eklenebilir. Odanın içinde hediyelikleri, şekerleri, çikolataları yerleştirebileceğiniz şık bir sunum masası mutlaka bulunmalı. Hediyeliklerin yerleşimi, masa üstüne yerleştirilecek süslemelerin hazırlığı önceden tamamlanmış olmalı.

Hastane odası süslerken belli bir temaya yönelebileceğiniz gibi sadece bebeğinizin cinsiyetine göre pembe, mavi, gri gibi tek renkleri tercih edebilirsiniz. Hastane odası süslemede her şeyin eksiksiz olması için planlamanızı doğru yapmalısınız.

Bebek Doğum Hediyelikleri

Doğum hediyeliği olarak anneler için artık pek çok seçenek var. Ayna pleksilerden dilediğiniz tasarımı yaptırarak magnet verebilirsiniz. Bebek şekeri hazırlatıp hediyelik olarak dağıtabilirsiniz. Magnet sektöründe de ciddi bir gelişme var. Açacak olarak kullanışlı magnetler, içi boş çerçeveler misafirleriniz için kullanışlı olabilir.

Şık ve sevimli kumaşlardan lavanta keseleri, mumlar, ahşap magnetler, oda kokuları, minik dostlarımız için bir porsiyon mama, tohum kalemler, kokulu taş ya da sabundan minik buketler güzel hediyelikler olacaktır. Teslimat konusunda sıkıntı olabiliyor ama üreticiler çözüm bulduğu için tereddüt etmeden kolonya şişelerini de tercih edebilirsiniz.

 

Canlı Doğum Hediyelikleri

Son dönemde minik bir saksıda yetişmeye uygun canlı çiçekler, doğum hediyeliği olarak dağıtılabiliyor. Özellikle sukulent ve kaktüs bu alanda ciddi rağbet görüyor. Sukulentler çok şık kokulu taş saksılara yerleştirip hazırlanabiliyor Misafirlerinize güzel bir anı olarak kalacak canlı çiçeklerden hazırlatıp hediye edebilirsiniz.

Doğum Hazırlıkları ve Hediyeliklerin Maliyeti

Bebeğiniz için özenle yapacağınız bu hazırlıklar, lüks tüketime dahil olduğu için fiyatlar yüksek olacaktır. Kişiye özel, el emeği ürünlerde fiyatlar biraz daha artabilmektedir. Hediyelikler, süslemeler gibi tüm detaylar için bir organizasyon firmasıyla anlaşırsanız; ince detaylarla uğraşmaktan kurtulmuş olursunuz ama her şeyle birebir ilgilenmek istiyorum diyorsanız her şeyi ayrı ayrı yerlerde de yaptırabilirsiniz. Bazı yerler doğum için set olarak kapı süsü, yastık, hediyelik gibi objeleri bir arada yapmaktadır. 


Yeni Doğan Erkek Bebek Çikolatası 100 Adet

Yeni dogan ,dogum ikramlık tasarım cikolatalar

85,00 TL
Yeni Doğan Erkek Bebek Çikolatası 50 Adet

Yeni dogan ,dogum ikramlık tasarım cikolatalar

55,00 TL
Yeni Doğan Kız Bebek Çikolatası 100 Adet

Yeni dogan ,dogum ikramlık tasarım cikolatalar

85,00 TL
Yeni Doğan Kız Bebek Çikolatası 50 Adet

Yeni dogan ,dogum ikramlık tasarım cikolatalar

55,00 TL
Yeni Doğan İkiz Bebek Çikolatası 100 Adet

Yeni dogan ,dogum ikramlık tasarım cikolatalar

99,00 TL
Yeni Doğan İkiz Bebek Çikolatası İkiz 50 Adet

Yeni dogan ,dogum ikramlık tasarım cikolatalar

55,00 TL
Resimli Erkek Bebek Çikolatası 100 Adet

Yeni dogan ,dogum ikramlık tasarım cikolatalar

99,00 TL
Resimli Erkek Bebek Çikolatası 50 Adet

Yeni dogan ,dogum ikramlık tasarım cikolatalar

55,00 TL

Yurtiçi gönderim

Tüm Türkiye'ye kargo ile gönderim yapılır

Yurtdışı Gönderim

Avrupa ülkelerine kargo ile gönderim yapılır

Çalışma saatlerimiz

10.00-17.00 saatleri arasında bize ulaşabilirsiniz.
Randevu ile çalışılmaktadır.

Güvenli Alışveriş

Bilgileriniz 128 bit SSL kullanılarak şifrelenir

Dorebonbon | Kişiye Özel Ürünler © 2018 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır