Yandex.Metrica

Köken olarak çok eskiye dayanan kına merasimi, evlenmeye hazırlanan gelin ve damat için yapılan özel bir tören anlamı taşımaktadır. Özellikle gelin adayları için baba evinden ayrılmanın bir nişanesi olarak yapılan bu törenlerde, sevdiklerinizin yanınızda olmasını istiyorsanız kına davetiyesi kullanabilirsiniz.

Hüzünlü Bir Mutluluk

Çok eski zamanlardan beri süre gelen olan ve düğün öncesinde yapılan son tören olarak görülen kına geceleri, adetler ve uygulamalar yöresel olarak değişkenlik gösterseler de çoğunlukla aynı içeriğe sahiptirler. Gelin adayının evinden ayrılışını ve artık yeni bir yaşama, evde yaşamaya başlamasını içeren bu törenlerde hem hüzün hem de mutluluk hakimdir. Bir taraftan hüzünlüdür çünkü artık gelin eskisi gibi olmayacaktır;belirli sorumlulukları olacaktır ve her şeyden önemlisi yıllardır ona alışmış olan ailesinin yanından ayrılacaktır. Diğer taraftan ise mutludur çünkü artık kendi yaşamını kurabilecek, yeni bir evde yaşayacaktır. Bu iki temelde birbirine karşıt duygunun bir arada bulunduğu böylesi özel bir tören için gelinin yakınlarının olması da önem taşımaktadır. Çünkü bu tören asıl davetlilerin katılımı ile gerçekleştirilmektedir. Kına gecelerinde gelin adayının ve yakınlarının ellerine kına yakılması yapılır. Böylece evlilik kutsanır ve gelin adayının sözünü unutmamasını sağlar. Ayrıca geleneğe göre kırmızı verimli olmanın da bir sembolüdür. Bu tören esnasında yakınların bulunması da geline ayrı bir mutluluk sağlayacağı için özel olarak tasarlanmış kına davetiyesi kullanabilir ve onları törene çağırabilirsiniz.

Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 0 Ürün
Ürün Bulunamadı
x
Daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez kullanımına onay vermektesin. Gizlilik Politikamız
Anladım
İnstashop
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?